Prípravok Cyklus komfort je určený pre všetky ženy, ktoré zažívajú nepríjemné prejavy spojené s menštruáciou. Tieto prejavy bývajú označované ako premenštruačný syndróm (PMS).

Produkt je výnimočný svojím zložením s obsahom extraktu z Chasteberry (Vitex agnus-castus), ktorý pomáha udržiavať dobrý komfort pred a počas menštruačného cyklu. Ďalšími účinnými zložkami sú extrakt z Wild Yam, Boráku lekárskeho a sójové izoflavóny. Všetky tieto látky sú bohatým zdrojom prírodných fytoestrogénov, látok, ktoré dokážu vyrovnávať hormonálnu nerovnováhu počas menštruačného cyklu.

Obsiahnuté vitamíny B a magnézium prispievajú k regulácii hormonálne aktivity, k normálne psychické činnosti a k ​​zníženiu vyčerpania a únavy.

Zloženie prípravku Cyklus komfort bolo vyvinuté a overené v USA na základe poznatkov najnovších vedeckých štúdií. Jedná sa o prírodné a nehormonálne zloženie produktu, ktorý je zameraný priamo na ženské problémy spojené s hormonálnymi výkyvmi počas menštruačného cyklu.

Užívanie sa odporúča najmä ženám, ktoré nemôžu alebo nechcú užívať hormonálnu antikoncepciu, prípadne v období po jej vysadení.

1. Vitex agnus castus pre premenštruačný syndróm a premenštruačnou dysforickou poruchu: systematický prehľad.

Vitex agnus castus for premenstrual syndrome and premenstrual dysphoric disorder: a systematic review.

Cerqueira ROFrey BNLeclerc EBrietzke E. Dec 2017

Boli testované tri rôzne prípravky z V. agnus castus (VAC) a medzi štúdiami bola významná variabilita merania výsledkov liečby. Avšak všetkých osem skúmaných štúdií bolo pozitívnych pre VAC pri liečbe PMS alebo PMDD a VAC bol celkovo dobre tolerovaný.

2. Systematický prehľad predmenštruačných, postmenštruačných a neplodných porúch Vitex Agnus Castus

Systematic Review of Premenstrual, Postmenstrual and Infertility Disorders of Vitex AgnusCastus.

Rafieian-Kopaei MMovahedi M. Jan 2017

Bolo preukázané, že liek Vitex agnus-castus prispieva na liečbu premenštruačného syndrómu (PMS). Navyše výsledok tejto štúdie ukázal, že táto cenná rastlina je užitočná pri zmiernenie bolesti spôsobenej postmenštruačnou chorobou. Ďalej bolo zistené, že prípravok Vitex agnus-castus je prínosom pri poruchách neplodnosti.

3. Liečba premenštruačného syndrómu s prípravkami Vitex agnus castus: systematický prehľad a metaanalýza

The treatment of premenstrual syndrome with preparations of Vitex agnus castus: a systematic review and meta-analysis.

Verkaik SKamperman AMvan Westrhenen RSchulte PFJ. Aug 2017

Bolo nájdených 17 randomizovaných kontrolovaných štúdií s Vitex agnus castus pri liečbe premenštruačného syndrómu. Štrnásť z nich môže byť zahrnuté do kvantitatívnej analýzy. Trinásť zo 14 štúdií s placebom, doplnky stravy alebo rastlinnými prípravkami ako kontrola zaznamenalo pozitívne účinky lieku Vitex agnus castus na symptómy celkového premenštruačného syndrómu.

4. Bioassay – riadené hodnotenie Dioscorea villosa – akútna a subchronická toxicita a protizápalový prístup

Bioassay-guided evaluation of Dioscorea villosa – an acute and subchronic toxicity, antinociceptive and anti-inflammatory approach

Moreira C, Lima E, Lima AK, Dória Melo MG, and et al. Jul 2013

Dioscorea villosa (Wild Yam) má antinociceptívne (proti bolestivým podnetom) a protizápalové vlastnosti. Nebola zrejmá žiadna akútna alebo subchronická toxicita, ak bol bylinný extrakt podávaný perorálne. Tieto výsledky podporujú folklórne použitie rastliny na liečbu rôznych zápalových ochorení.

5. Vplyv konzumácia sójových izoflavónov na behaviorálne, somatické a afektívne symptómy u žien s predmenštruačným syndrómom.

Effect of consumption of soy isoflavones on behavioural, somatic and affective symptoms in women with premenstrual syndrome.

Bryant M, Cassidy A, Hill C, Powell J, Talbot D, Dye L. May 2005

Táto štúdia ukázala, že sójová bielkovina obsahujúca sójové izoflavóny môže mať potenciál znižovať špecifické premenštruačné príznaky prostredníctvom neklasických akcií.

Chasteberry (Drmek obyčajný) plod extrakt

Vitex agnus castus je latinský názov pre Drmok obyčajný, ľudovo mníšske korenie. Drmek obyčajný je až 6 m vysoký, málo rozvetvený ker alebo strom. Má opadavé, ústretové listy, zložené z 5 – 7 lístkov až 10 cm dlhých, naspodku bielo plstnatých, ktoré po odumretí černajú.

 • Už v antike boli známe účinky rastliny na ženské obtiaže.
 • V tele pôsobí podobne ako niektoré ženské hormóny.
 • Priaznivo pomôže pri bolestivej menštruácii a upraví menštruačný cyklus.
 • Používanie Chasteberry pomôže pri problémové menštruácii (bolestivá menštruácia, nepravidelná menštruácia, krvácanie z maternice a nadmerné krvácanie pri menštruácii).

Wild Yam

Exotická rastlina obsahujúci veľmi zaujímavé látky, ktoré vám môžu pomôcť pri rade zdravotných problémov, pochádza pôvodne z oblasti strednej a južnej Ameriky.

 • Hlavná oblasť použitia sú ženské hormonálne problémy.
 • Obsahuje fytoestrogeny, látky pôsobiace podobne ako klasické ženské hormóny.
 • Pomáha dosiahnuť rovnováhu medzi ženskými hormónmi ako progesterón a estrogén, optimalizuje hormonálny systém.
 • Pomáha ženám pred klimaktériom, ktoré trpí silnou či nepravidelnou menštruáciou.
 • Obsahuje látky, ktoré dokážu zvýšiť citlivosť ženských pohlavných orgánov, môže pôsobiť aj ako čiastočné afrodiziakum.

Sójové izoflavóny

 • Sója obsahuje veľký počet izoflavónov (fytoestrogénov), ktoré pomáhajú vyrovnávať produkciu hormónov a znižujú príznaky PMS.

Borák lekársky

 • Vysoký obsah nenasýtených mastných kyselín pre zmiernenie príznakov PMS (vyrovnáva hladiny estrogénu).
 • Úprava kolísavého vzostupu prolaktínu

Vitamíny B6, B9, B12, D3, Horčík, Vápnik, Zinok

 • Vitamín B6 napomáha metabolizmu bielkovín a sacharidov na energiu, čo pomáha znížiť únavu spojenú s PMS. Vitamín B6 môže tiež stimulovať produkciu serotonínu, neurotransmiterových chemikálií zvyšujúci náladu a melotonin, ktorý môže pomôcť regulovať spánok. To môže znížiť úzkosť a poruchy spánku súvisiace s PMS.
 • Vitamín B12 môže pomáhať predchádzať anémii pred menštruáciou a počas nej. Vitamín B12 tiež pomáha pri výrobe myelínu, látky, ktorá pokrýva nervová zakončenia, aby zabránila poškodeniu spôsobenému toxíny v krvnom riečisku. To môže pomôcť predísť úzkosti a poruchám spánku spojeným s PMS.
 • Kyselina listová (vitamín B9) sa odporúča pri zmenách nálad, depresiách a úzkosti. Pomáha tiež stimulovať prietok krvi a je dôležitá pri liečbe migrénových bolestí hlavy, ktoré sa často vyskytujú s PMS.
 • Hladiny vápnika a vitamínu D kolíšu počas menštruačného cyklu. Suplementácia vitamínom D znižuje intenzitu porúch nálady spojených s PMS.
 • Doplňovanie horčíka znižuje príznaky PMS, ako sú zmeny nálady, podráždenosť, depresia, úzkosť, nadúvanie, zadržiavanie tekutín, citlivosť prsníkov, chuť do jedla, bolesti hlavy a zlý spánok, ktoré postihujú cca.75 percent žien. Zinok zmierňuje stres a výkyvy nálad.

Menštruačný cyklus je zložitý kolobeh, počas ktorého žena prechádza rôznymi fázami podľa toho, aká je zrovna hladina hormónov v jej tele. V období po menštruácii sa žena cíti dobre a srší dobrou náladou. Akonáhle začne dozrievať vajíčko a objavuje sa ovulácie (cca 10. – 12. deň od prvého dňa menštruácie), v žene sa začína zvyšovať 
chuť počať dieťa a posilňuje sa tak pocit dobrej nálady. Asi od 17. dňa tohto cyklu nastupujú prejavy spojené s blížiacou sa menštruáciou, ako sú zväčšené poprsie a bolesti pŕs, nechuť na sex, zlá nálada. Čím bližšie je menštruácia, tým viac sa žena cítí horšie.

V období 10 – 7 dní pred menštruáciou sa môže objaviť premenštruačný syndróm (PMS). Vzniká vďaka veľkým hormonálnym výkyvom, ktoré sprevádzajú celý menštruačný cyklus. Prejavy PMS môžu byť rôzne, napríklad zmeny nálad, pocity úzkosti, bolesti hlavy či brucha, zvýšená chuť na jedlo a priberanie na váhe ai. Aby ste nemuseli užívať antikoncepciu alebo rôzne prášky proti bolesti, vyvinuli sme pre vás našu novinku Cyklus komfort. Odporúča sa užívať od 17. dňa menštruačného cyklu do 3. dňa menštruácie tak, ako je kapsulami znázornené na obrázku.

Odporúčané dávkovanie: 2 kapsule denne. Možné užívať naraz alebo 1 kapsulu ráno a 1 kapsulu večer. Užívajte bezprostredne po jedle.

Denná dávka obsahuje:hmot./2 kps.% RVH
Sójové izoflavóny250,0 mg
Vitex agnus-castus extr.100,0 mg
Wild Yam100,0 mg
Horčík100,0 mg27
Vápnik50,0 mg6,25
Borák lekársky extr.50,0 mg
Vitamín B650,0 mg3573
Zinok10,0 mg100
Bioperine5,0 mg
Vitamín D3200.00 IU100
Kyselina listová400,0 µg200
Vitamín B12100,0 µg2000
Menštruácia

Menštruácia

Menštruácia je periodicky sa opakujúce krvácanie, ktoré nastáva u žien v rámci menštruačného cyklu. Termíny ,, menštruácia „a ,, menzes“ pochádzajú z latinského mensis (mesiac), ktoré súvisia s gréckym mene (Mesiac). Menštruácia je normálnou súčasťou života každej zdravej ženy. Prvá menštruácia väčšinou prichádza okolo 12 rokov, ale môže nastúpiť kedykoľvek medzi 8 a 16 rokmi. Posledná perióda sa zvyčajne vyskytuje vo veku 45 – 55 rokov. V priebehu menštruačného cyklu sa v tele vyvinie 1 vajíčko (príležitostne 2 a viac), ktoré sa uvoľní v priebehu ovulácie. Pre menštruácii je dôležitá aj výstelka maternice. Pokiaľ nedôjde k oplodneniu vajíčka, začína proces zbavovanie sa výstelky, ktorý sa nazýva menštruácia. Tá sa navonok prejavuje formou krvi a výstelky, ktoré odchádzajú z tela vagínou von. Priemerná doba menštruačného cyklu je 28 dní. Z čoho obvykle 3 – 5 dní (avšak za normálne sa považuje aj dĺžka 2 – 7 dní) trvá menštruácie.

Premenstruačný syndróm

Premenštruačný syndróm

Premenštruačný syndróm (skrátene PMS) je súhrn fyzických, psychologických a emocionálnych symptómov tykajúcich sa ženského menštruačného cyklu. V dospelosti sa u žien môžu tieto symptómy zhoršiť natoľko, že im znepríjemňujú život. Tieto symptómy sú predvídateľné a zvyčajne sa vyskytujú počas 14 dní pred menštruáciou. Akonáhle začne krvácanie, symptómy zmiznú. Medzi hlavné príznaky premenštruačného syndrómu (PMS) patria: nesústredenosť, únava, tlak v podbrušku a kŕče, úzkosť, precitlivenosť, návaly plaču, negatívne emócie, psychické vypätie, podráždenosť, náladovosť, zlosť a zlosť, zmena sexuálnej túžby, bolesti hlavy a kĺbov, svalové kŕče, zväčšenie a zvýšená citlivosť prsníkov, bolestivé bradavky, zvýšená chuť do jedla (predovšetkým na sladké), nadmerný smäd, opuchy členkov a prstov a zvýšená potreba spánku. U PMS nie je jednoznačne určená príčina, preto nejde stanoviť presnú liečbu. Odporúča sa robiť skôr viac opatrení, ktoré slúžia na prevenciu a ku zmierneniu či liečbe konkrétnych symptómov. Ako preventívne opatrenie sa odporúča vyvážená strava zameraná na dostatok zeleniny a ovocia, tekutín s obmedzenia soli, cukrov, alkoholu, kofeínu a nikotínu. Súčasťou stravy by mal byť dostatok kvalitných bielkovín, vitamín B6, E a zvýšený príjem vápnika. Pri veľmi silných prejavoch mnohokrát lekár nasadí hormonálnu liečbu v podobe antikoncepcie. Vo zmierneniu alebo odstráneniu prejavov premenštruačného syndrómu vám tiež pomôže produkt Cyklus komfort, ktorý je čisto prírodný a je zložený z extraktov a minerálov potrebných pre maximálny komfort pred menštruačným cyklom.

Nejčastějšie otázky

Je Cyklus komfort nehormonálny prípravok?

Áno, Cyklus komfort je nehormonálny prípravok. Jeho sila sa skrýva v 100% prírodným zloženie, ktoré obsahuje Chasteberry extrakt, Wild Yam, Sójové izoflavóny, Borák lekársky a ďalej potom vitamíny a minerály ako sú Vitamín B6, vitamín B12, vitamín D3, zinok, horčík, kyselina listová, vápnik a Bioperine .

Ako mám prípravok Cyklus komfort užívať?

Užívajú sa 2 kapsule denne. Možné užívať naraz alebo 1 kapsulu ráno a 1 kapsulu večer. Užívajte bezprostredne po jedle. Užíva sa od 17. dňa menštruačného cyklu do 3. dňa menštruácie.

Ako Cyklus komfort funguje?

Cyklus komfort, ktorý je založený úplne na prírodnom zložení nielen zabezpečia, aby každá žena mala pred aj v priebehu menštruácie úsmev na tvári, ale aj: Priaznivo pomôže pri bolestivej menštruácii a upraví menštruačný cyklus, Je výborný pomocník pri problémovej menštruácii – nepravidelná menštruácia, krvácanie z maternice a nadmerné krvácanie pri menštruácii, Ovplyvňuje aktivitu ženských hormónov, najmä prolaktínu a progesterónu v závislosti na hormonálnych výkyvoch ženy v rámci menštruačného cyklu. Znižuje hladinu nežiaduceho progesterónu.

Kto nemôže užívať Cyklus komfort?

Prípravok Cyklus komfort nie je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy.

 

Výhody produktu Cyklus komfort:

 • Prírodné zloženie – možno tak riešiť premenštruačný syndróm (PMS) bez hormónov
 • Vyvinuté špeciálne pre ženy, ktoré trpí nepríjemnými príznakmi PMS
 • Vyvinuté v USA
 • Účinky potvrdené štúdiami