Menštruácia

Menštruácia

Menštruácia je periodicky sa opakujúce krvácanie, ktoré nastáva u žien v rámci menštruačného cyklu. Termíny ,, menštruácia „a ,, menzes“ pochádzajú z latinského mensis (mesiac), ktoré súvisia s gréckym mene (Mesiac). Menštruácia je normálnou súčasťou života každej zdravej ženy. Prvá menštruácia väčšinou prichádza okolo 12 rokov, ale môže nastúpiť kedykoľvek medzi 8 a 16 rokmi. Posledná perióda sa zvyčajne vyskytuje vo veku 45 – 55 rokov. V priebehu menštruačného cyklu sa v tele vyvinie 1 vajíčko (príležitostne 2 a viac), ktoré sa uvoľní v priebehu ovulácie. Pre menštruácii je dôležitá aj výstelka maternice. Pokiaľ nedôjde k oplodneniu vajíčka, začína proces zbavovanie sa výstelky, ktorý sa nazýva menštruácia. Tá sa navonok prejavuje formou krvi a výstelky, ktoré odchádzajú z tela vagínou von. Priemerná doba menštruačného cyklu je 28 dní. Z čoho obvykle 3 – 5 dní (avšak za normálne sa považuje aj dĺžka 2 – 7 dní) trvá menštruácie.

Premenstruačný syndróm

Premenštruačný syndróm

Premenštruačný syndróm (skrátene PMS) je súhrn fyzických, psychologických a emocionálnych symptómov tykajúcich sa ženského menštruačného cyklu. V dospelosti sa u žien môžu tieto symptómy zhoršiť natoľko, že im znepríjemňujú život. Tieto symptómy sú predvídateľné a zvyčajne sa vyskytujú počas 14 dní pred menštruáciou. Akonáhle začne krvácanie, symptómy zmiznú. Medzi hlavné príznaky premenštruačného syndrómu (PMS) patria: nesústredenosť, únava, tlak v podbrušku a kŕče, úzkosť, precitlivenosť, návaly plaču, negatívne emócie, psychické vypätie, podráždenosť, náladovosť, zlosť a zlosť, zmena sexuálnej túžby, bolesti hlavy a kĺbov, svalové kŕče, zväčšenie a zvýšená citlivosť prsníkov, bolestivé bradavky, zvýšená chuť do jedla (predovšetkým na sladké), nadmerný smäd, opuchy členkov a prstov a zvýšená potreba spánku. U PMS nie je jednoznačne určená príčina, preto nejde stanoviť presnú liečbu. Odporúča sa robiť skôr viac opatrení, ktoré slúžia na prevenciu a ku zmierneniu či liečbe konkrétnych symptómov. Ako preventívne opatrenie sa odporúča vyvážená strava zameraná na dostatok zeleniny a ovocia, tekutín s obmedzenia soli, cukrov, alkoholu, kofeínu a nikotínu. Súčasťou stravy by mal byť dostatok kvalitných bielkovín, vitamín B6, E a zvýšený príjem vápnika. Pri veľmi silných prejavoch mnohokrát lekár nasadí hormonálnu liečbu v podobe antikoncepcie. Vo zmierneniu alebo odstráneniu prejavov premenštruačného syndrómu vám tiež pomôže produkt Cyklus komfort, ktorý je čisto prírodný a je zložený z extraktov a minerálov potrebných pre maximálny komfort pred menštruačným cyklom.

Nejčastějšie otázky

Je Cyklus komfort nehormonálny prípravok?

Áno, Cyklus komfort je nehormonálny prípravok. Jeho sila sa skrýva v 100% prírodným zloženie, ktoré obsahuje Chasteberry extrakt, Wild Yam, Sójové izoflavóny, Borák lekársky a ďalej potom vitamíny a minerály ako sú Vitamín B6, vitamín B12, vitamín D3, zinok, horčík, kyselina listová, vápnik a Bioperine .

Ako mám prípravok Cyklus komfort užívať?

Užívajú sa 2 kapsule denne. Možné užívať naraz alebo 1 kapsulu ráno a 1 kapsulu večer. Užívajte bezprostredne po jedle. Užíva sa od 17. dňa menštruačného cyklu do 3. dňa menštruácie.

Ako Cyklus komfort funguje?

Cyklus komfort, ktorý je založený úplne na prírodnom zložení nielen zabezpečia, aby každá žena mala pred aj v priebehu menštruácie úsmev na tvári, ale aj: Priaznivo pomôže pri bolestivej menštruácii a upraví menštruačný cyklus, Je výborný pomocník pri problémovej menštruácii – nepravidelná menštruácia, krvácanie z maternice a nadmerné krvácanie pri menštruácii, Ovplyvňuje aktivitu ženských hormónov, najmä prolaktínu a progesterónu v závislosti na hormonálnych výkyvoch ženy v rámci menštruačného cyklu. Znižuje hladinu nežiaduceho progesterónu.

Kto nemôže užívať Cyklus komfort?

Prípravok Cyklus komfort nie je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy.

 

Výhody produktu Cyklus komfort:

  • Prírodné zloženie – možno tak riešiť premenštruačný syndróm (PMS) bez hormónov
  • Vyvinuté špeciálne pre ženy, ktoré trpí nepríjemnými príznakmi PMS
  • Vyvinuté v USA
  • Účinky potvrdené štúdiami